סרגל ניווט: דף הבית>> מכלול נופאדם בארץ ישראל>> משחקים והפעלות | דפים קשורים: חינוך מיוחד


 

שמי אוריאל בן ברוך בן 28 מורה לחינוך מיוחד ושל"ח בבית אקשטיין אופקים לתלמידים עם הפרעות נפשיות, רגשיות והתנהגותיות. אני מורה לחינוך מיוחד כ 6 שנים אך זו שנתי הראשונה כמורה לשל"ח בבית ספרנו. להמשך...

כי האדם עץ השדה

שיעור פתיחה בהוראת השל"ח

להורדת קובץ השיעור - לחצו

אוכלוסייה:

חינוך מיוחד כיתות ז'- ט'

מסר ערכי: הבנת הקשר בין השדה, הלאום והחברה ששילובם ישפיע על טיפוח הערכים ועיצוב דמותו של האדם במהלך חייו.

חוויה: חלוקה לקבוצות ומיון תמונות או מילים לפי ראשי התיבות של של"ח

המתודה הנבחרת: חלוקה לחוליות ודיון.

רקע כללי

שיעור ראשון בנושא של"ח, חשיפת התלמידים למקצוע, לפירוש ראשי התיבות והבנת הערך במקצוע זה.

מטרות השיעור: הכרת והבנת מהו מקצוע השל"ח?

יעדי השיעור:

  1. התלמיד יכיר את ראשי התיבות של"ח ופירושן.
  2. התלמיד יבין את הקשר בין שלושת המילים שדה, לאום וחברה.
  3. התלמיד יסווג מילים שונות ומגוונות הקשורות לשל"ח.
  4. התלמיד יסביר למה בחר לסווג את המילים תחת הכותרות השונות.
  5. הבנת הקשר בין נושא השל"ח למשפט "כי האדם עץ השדה"

מהלך השיעור

פתיחה, 5-10 דקות, שיח

פתיחת השיעור תהיה בהצגת השיעור עצמו באופן כללי מכיוון שזהו שיעור חדש בבית הספר כולו והסבר מדוע דווקא הכיתה שלכם נבחרה. כמובן שזה יוצג בדרך מצחיקה וחוויתית,

תחילה אשאל את התלמידים מה פירוש ראשי התיבות של"ח (אכתוב מילה זו על הלוח ורק תשובות רלוונטיות ירשמו). לאחר מכן אברר איתם מה הקשר בין שדה, לאום וחברה (אכתוב את התשובות על הלוח)

גוף השיעור, 20 דקות, חלוקה לקבוצות ומיון כרטיסיות

אחלק את הכיתה לשתי קבוצות וכל קבוצה תקבל 30 כרטיסיות עם מילים שונות ותצטרך לסווגם לפי האותיות ש ל ח. לאחר סיווג המילים או התמונות על התלמידים לבחור מספר מילים ולהסביר מה הקשר בין האות למילה או התמונה. במידה ויש מילים שאינן מבונות אסבירם במליאה.

סיכום הפעילות- מה הבנתם מסיווג המילים לפי האותיות, מה הקשר בין שדה, לאום  וחברה.

סיום, 5-10 דקות דיון

אשאל את התלמידים איך זה להשתתף בשיעור חדש והיחיד מסוגו בבית הספר?

מה הם חושבים על השיעור בכלל?

האם הבינו את הקשר בין שלושת המילים?

שאלת סיכום- לאחר שלמדנו את פירוש ראשי התיבות מה הקשר בינם לבים המשפט "כי האדם עץ השדה"

אשמע את תשובות התלמידים ואסכם כי האדם הוא כמו העץ תחילה התחיל בתור ילד קטן (גרעין) ולאט לאט גדל התפתח ופיתח ידיעות חדשות ואופקים חדשים (העץ גדל והצמיח פירות וענפים) ומקשרים פיתוח זה לשל"ח שהאדם התחיל מהשדה ולאט לאט פיתח עצמו ובנה מדינה (לאום) ויצר בה חברה וכך אנו מבינים את הקשר בין שלושת המילים ומה היא האחריות הטמונה בהם: שמירה על הטבע, המדינה והחברה בה אנו חיים= ערך האחריות.

יש לכם תכנים משלכם ואתם רוצים לשתף את קהילת מורי השלח? לחצו כאן

 

מגוון שעורים בסדנאות של"ח | של"ח בחינוך המיוחד | עבודה עם משצים

אלבום התמונות המשותף| צוות המורים

 

מרכז נע"ם הוא מרכז חינוכי המקשר בין מורי של"ח וידיעת הארץ לשיתוף תכנים.

אתר האינטרנט של מרכז נע"ם מאגד בתוכו מערכים ומצגות שמורי השל"ח ליקטו וערכו לטובת שימוש חינוכי בלבד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ו/או בתכנים המגיעים לידנו. במידה ונפלה טעות תחת ידינו אנא פנו אלינו ולבקש לחדול  מהשימוש באמצעות המייל:noam.team123@gmail.com

סרגל ניווט: דף הבית>> מכלול נופאדם בארץ ישראל>> משחקים והפעלות


 

שמי אוריאל בן ברוך בן 28 מורה לחינוך מיוחד ושל"ח בבית אקשטיין אופקים לתלמידים עם הפרעות נפשיות, רגשיות והתנהגותיות. אני מורה לחינוך מיוחד כ 6 שנים אך זו שנתי הראשונה כמורה לשל"ח בבית ספרנו. להמשך...

כי האדם עץ השדה

שיעור פתיחה בהוראת השל"ח

להורדת קובץ השיעור - לחצו

אוכלוסייה:

חינוך מיוחד כיתות ז'- ט'

מסר ערכי: הבנת הקשר בין השדה, הלאום והחברה ששילובם ישפיע על טיפוח הערכים ועיצוב דמותו של האדם במהלך חייו.

חוויה: חלוקה לקבוצות ומיון תמונות או מילים לפי ראשי התיבות של של"ח

המתודה הנבחרת: חלוקה לחוליות ודיון.

רקע כללי

שיעור ראשון בנושא של"ח, חשיפת התלמידים למקצוע, לפירוש ראשי התיבות והבנת הערך במקצוע זה.

מטרות השיעור: הכרת והבנת מהו מקצוע השל"ח?

יעדי השיעור:

  1. התלמיד יכיר את ראשי התיבות של"ח ופירושן.
  2. התלמיד יבין את הקשר בין שלושת המילים שדה, לאום וחברה.
  3. התלמיד יסווג מילים שונות ומגוונות הקשורות לשל"ח.
  4. התלמיד יסביר למה בחר לסווג את המילים תחת הכותרות השונות.
  5. הבנת הקשר בין נושא השל"ח למשפט "כי האדם עץ השדה"

מהלך השיעור

פתיחה, 5-10 דקות, שיח

פתיחת השיעור תהיה בהצגת השיעור עצמו באופן כללי מכיוון שזהו שיעור חדש בבית הספר כולו והסבר מדוע דווקא הכיתה שלכם נבחרה. כמובן שזה יוצג בדרך מצחיקה וחוויתית,

תחילה אשאל את התלמידים מה פירוש ראשי התיבות של"ח (אכתוב מילה זו על הלוח ורק תשובות רלוונטיות ירשמו). לאחר מכן אברר איתם מה הקשר בין שדה, לאום וחברה (אכתוב את התשובות על הלוח)

גוף השיעור, 20 דקות, חלוקה לקבוצות ומיון כרטיסיות

אחלק את הכיתה לשתי קבוצות וכל קבוצה תקבל 30 כרטיסיות עם מילים שונות ותצטרך לסווגם לפי האותיות ש ל ח. לאחר סיווג המילים או התמונות על התלמידים לבחור מספר מילים ולהסביר מה הקשר בין האות למילה או התמונה. במידה ויש מילים שאינן מבונות אסבירם במליאה.

סיכום הפעילות- מה הבנתם מסיווג המילים לפי האותיות, מה הקשר בין שדה, לאום  וחברה.

סיום, 5-10 דקות דיון

אשאל את התלמידים איך זה להשתתף בשיעור חדש והיחיד מסוגו בבית הספר?

מה הם חושבים על השיעור בכלל?

האם הבינו את הקשר בין שלושת המילים?

שאלת סיכום- לאחר שלמדנו את פירוש ראשי התיבות מה הקשר בינם לבים המשפט "כי האדם עץ השדה"

אשמע את תשובות התלמידים ואסכם כי האדם הוא כמו העץ תחילה התחיל בתור ילד קטן (גרעין) ולאט לאט גדל התפתח ופיתח ידיעות חדשות ואופקים חדשים (העץ גדל והצמיח פירות וענפים) ומקשרים פיתוח זה לשל"ח שהאדם התחיל מהשדה ולאט לאט פיתח עצמו ובנה מדינה (לאום) ויצר בה חברה וכך אנו מבינים את הקשר בין שלושת המילים ומה היא האחריות הטמונה בהם: שמירה על הטבע, המדינה והחברה בה אנו חיים= ערך האחריות.

פוסטים דומים

[the_ad id="21494"]

יש לכם תכנים משלכם ואתם רוצים לשתף את קהילת מורי השלח? לחצו כאן

 

מגוון שעורים בסדנאות של"ח | של"ח בחינוך המיוחד | עבודה עם משצים

אלבום התמונות המשותף| צוות המורים

 

מרכז נע"ם הוא מרכז חינוכי המקשר בין מורי של"ח וידיעת הארץ לשיתוף תכנים.

אתר האינטרנט של מרכז נע"ם מאגד בתוכו מערכים ומצגות שמורי השל"ח ליקטו וערכו לטובת שימוש חינוכי בלבד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ו/או בתכנים המגיעים לידנו. במידה ונפלה טעות תחת ידינו אנא פנו אלינו ולבקש לחדול  מהשימוש באמצעות המייל:noam.team123@gmail.com

השאר תגובה

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *